26.09.2019

Acne tarda, trądzik dorosłych

Acne tarda, czyli trądzik wieku dorosłego dotyczy prawie połowy osób w wieku około 30 lat.

Nasze Klientki często ubolewają nad tym, że zawsze miały „czystą” twarz, a teraz nie potrafią się pozbyć zmian skórnych. Niestety Acne tarda to problem, na który ma wpływ wiele czynników.

W pielęgnacji skóry z trądzikiem wieku dorosłego najważniejsza jest współpraca Klienta z kosmetologiem, a czasami również dermatologiem.

03.09.2019

Jak powinny wyglądać zabiegi odmładzające...

Proces starzenia się skóry charakteryzuje się postępującym zmniejszeniem objętości i opadaniem tkanek.

Do niedawna leczenie takich dolegliwości wymagało interwencji chirurgicznej polegającej na usunięciu tkanek o słabym napięciu. Obecnie możliwości Medycyny Estetycznej i Regeneracyjnej pozwalają nam dążyć do Całkowitego Medycznego Odmłodzenia Twarzy ponieważ takie odmłodzenie jest możliwe bez używania skalpela chirurgicznego.

 

08.08.2019

Kwas migdałowy

Zabiegi z kwasem migdałowym są często podstawą wielu zabiegów przeprowadzanych w naszym gabinecie. Dzięki swojej wszechstronności możemy wykorzystywać go w wypadku wielu problemów skórnych...

Kwas migdałowy jako peeling należący do alfa-hydroksykwasów ma wielokierunkowe, a zarazem delikatne działanie.

19.06.2019

Trądzik

Trądzik pospolity (Acne Vulgaris) to jedna z najstarszych dermatoz. Borykali się z nią już w starożytności Grecy oraz Egipcjanie.

To jedna z najczęściej występujących chorób i posiada wieloczynnikowe podłoże.
Najczęściej pojawia się na obszarach skóry bogatej w gruczoły łojowe - twarz, plecy, klatka piersiowa.
 

Na powstanie zaskórników zamkniętych oraz otwartych składa się:

10.07.2018

Filtry przeciwsłoneczne

Niezaprzeczalnie promieniowanie UV (ultrafioletowe) wpływa na kondycję i wygląd naszej skóry. Najczęstszą reakcją na jego nadmiar jest rumień - zaczerwienienie i pojawienie się opalenizny, będącej wynikiem reakcji obronnej skóry.