11.05.2020

BEZPIECZEŃSTWO W GABINECIE

     Zawsze podkreślamy, że nie zajmujemy się jedynie urodą ale także profilaktyką zdrowia, dlatego temat dezynfekcji oraz sterylizacji jest nam szczególnie bliski. W swojej pracy wykorzystujemy wiele narzędzi, z których większość ma kontakt z materiałem biologicznym klientów. Aby były one gotowe na spotkanie z kolejnymi osobami przechodzą kilka bardzo ważnych dla zdrowia a dla nas obowiązkowych procesów.

10.04.2020

Skóra na kwarantannie - PAPIEROSY

Dym papierosowy zawiera około 4000 szkodliwych substancji, z czego najbardziej niebezpieczne są tlenek węgla, nitrozoaminy i policykliczne węglowodory aromatyczne.
Wiele z tych substancji ma udowodnione działanie rakotwórcze. 

Powstawanie nowotworów lub innych chorób stanowiących bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia jest oczywiste, my skupimy się jednak na objawach z jakimi palacze mogą spotkać się na co dzień:

05.04.2020

Skóra na kwarantannie

Życie nas wszystkich w ostatnim czasie musiało ulec znacznym zmianom. Z dnia na dzień wielu z nas musiało zostać w domach, zamknięto siłownie i inne miejsca gdzie do tej pory mogliśmy uprawiać sporty, nie wychodzimy do pracy, nasz dotychczasowy tryb życia został odwrócony do góry nogami.

Co w związku z tym:

26.09.2019

Acne tarda, trądzik dorosłych

Acne tarda, czyli trądzik wieku dorosłego dotyczy prawie połowy osób w wieku około 30 lat.

Nasze Klientki często ubolewają nad tym, że zawsze miały „czystą” twarz, a teraz nie potrafią się pozbyć zmian skórnych. Niestety Acne tarda to problem, na który ma wpływ wiele czynników.

W pielęgnacji skóry z trądzikiem wieku dorosłego najważniejsza jest współpraca Klienta z kosmetologiem, a czasami również dermatologiem.

03.09.2019

Jak powinny wyglądać zabiegi odmładzające...

Proces starzenia się skóry charakteryzuje się postępującym zmniejszeniem objętości i opadaniem tkanek.

Do niedawna leczenie takich dolegliwości wymagało interwencji chirurgicznej polegającej na usunięciu tkanek o słabym napięciu. Obecnie możliwości Medycyny Estetycznej i Regeneracyjnej pozwalają nam dążyć do Całkowitego Medycznego Odmłodzenia Twarzy ponieważ takie odmłodzenie jest możliwe bez używania skalpela chirurgicznego.